Nerwowa mama i jej spowiedź – skrzywdziłam swoje dziecko

Nerwowa mama bywa nieobliczalna

Nerwowa mama i jej spowiedź – skrzywdziłam swoje dziecko

Mama krząta się po kuchni gotując obiad dla całej rodziny. W tym czasie jej pięcioletnia córka bawi się w korytarzu. W pewnym momencie kobieta postanowiła sprawdzić co dokładnie robi jej córka. Gdy weszła do przedpokoju zobaczyła, że dziewczynka rysuje czerwoną szminką po ścianie. Wzburzona, nerwowa mama szybko złapała córkę za ramię, szarpnęła ją i z całych sił uderzyła w policzek. Pięciolatka się przewróciła i upadła na ozdobny, duży wazon stojący w rogu przedpokoju. Gdy dziewczynka wstała, jej oczy były zalane łzami a twarz krwią. Okazało się, że wazon uległ pęknięciu a jego ostre krawędzie rozcięły prawy policzek dziewczynki. Gdy matka zobaczyła co uczyniła, bardzo się przestraszyła. Natychmiast przytuliła córkę i czym prędzej pojechała z nią na pogotowie. Tam lekarze zszyli ranę informując kobietę, że blizna na twarzy jej dziecka pozostanie tam do końca życia.

Zobacz też: Jak wrócimy do domu to dostaniesz takie lanie pasem, że popamiętasz!

Gdy wróciły do domu, dziewczynka spojrzała w lustro wiszące w korytarzu i zapytała swoją mamę – mamo, kiedy ta rana na moim policzku się zagoi? Kobieta odparła, że za kilka dni. Dziewczynka spojrzała na mamę i dalej zadawała pytania – a czy blizna zniknie tak samo szybko jak rana? Mama ze smutną miną odpowiedziała – nie kochanie, blizna już nigdy nie zniknie z twojej twarzy. Dziewczynka posmutniała, usiadła na podłodze a po jej policzkach popłynęły łzy. Podniosła głowę do góry i patrząc na mamę swoim przygaszonym z przygnębienia spojrzeniem zadała ostatnie pytanie – mamo a czy ja jestem dalej tą piękną dziewczynką mino tej wielkiej blizny? Wtedy matka zwróciła wzrok w kierunku pobazgranej szminką ściany. Widniało tam czerwone serce z napisem „Kocham Cię mamo”. Kobieta nie wytrzymała i z rozpaczy zalała się łzami, upadła na kolana przed córką i wtulona w nią nie mogła opanować rozpaczy. Jej oczy były pozbawione blasku a usta nie były wstanie wypowiedzieć żadnych słów. W milczeniu tuliła swoją córeczkę, najważniejszą osobę w jej życiu, nie dowierzając temu, że tak bardzo ją skrzywdziła.

Zobacz też: Mam dość swojego dziecka! Szokujące ale prawdziwe!

Wściekli rodzice, nerwowa mama i smutne dziecko.

Rodzicu panuj nad sobą, nad swoimi emocjami i nad swoją złością bo w nerwach nie wiesz co robisz i co czynisz swojemu dziecku. Potem wszystkiego żałujesz, że poniosły cię emocje, że nie potrafiłeś uspokoić swojego wewnętrznego niespokojnego ducha. Gdy twoje dziecko robi coś co powoduje twoje wzburzenie i gniew nie naskakuj na szkraba jak byłby twoim największym wrogiem. Twoja wściekłość może wyrządzić ogromną krzywdę dziecku, które tak bardzo Cię kocha. Wiem, że po tym jak nakrzyczysz na dziecko jesteś zagubiony. Masz świadomość tego, że odniosłeś porażkę wychowawczą. Masz poczucie winy, czujesz, że krzywdzisz swoje dziecko ale jednocześnie w podobnej sytuacji nie możesz zapanować nad sobą i znów popełniasz ten sam błąd. Krzyczysz, bijesz i krzywdzisz… jak się nie opamiętasz to wejdzie ci to w nawyk a agresja wobec dziecka stanie się codziennością. Nerwowa mamo, nerwowy tato najpierw zastanów się dobrze co czynisz zanim podniesiesz rękę na dziecko.