Mam dość dziecka, ciągle wymusza i płacze. Pomóżcie mi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jeżeli masz dość dziecka powinnaś przeczytać nasze porady

Każdy rodzic na pewno miewał takie chwile, kiedy chciał rzucić wszystko i powiedzieć “czasami mam dość dziecka”. Rodzice często są bardzo przepracowani, a opieka nad dzieckiem jest bardzo absorbująca, wymaga dużo poświęcenia i cierpliwości. Szczególnie mama, która przebywa z małym szkrabem cały dzień może mieć chwilowe załamania. Warto w takiej sytuacji sobie pomóc. Jak to zrobić?

Nie zapominaj o sobie.

Jeżeli masz dość dziecka znajdź chwile dla siebie. Zaangażuj w wychowanie dziecka także innych członków rodziny, tatę lub babcię. Chwila dla siebie jest bardzo ważna. Sprawi, że zregenerujesz się i naładujesz baterie. Kilkugodzinny wyjazd do miasta sprawi, że mocno zatęsknisz za swoim niegrzecznym słodziakiem i natychmiast będziesz chciała do niego wrócić. Dotrze do ciebie, że robienie zakupów to chwilowa rozrywka i że tak naprawdę najważniejsze jest dziecko.

Zobacz też: Mam dość swojego dziecka – historia Mileny

Możesz także wieczorem, gdy maluszek pójdzie spać odpuścić sobie pranie, sprzątanie, gotowanie … Usiądź spokojnie, zrób sobie gorącą czekoladę, weź gazetę i wycisz się. Taka chwila relaksu dobrze ci zrobi.

W weekendy, kiedy tata i babcia są w domu a ty masz dość swojego dziecka spotkaj się z przyjaciółką. Porozmawiaj z nią o swoich problemach. Być może ona też ma dzieci i będzie wiedziała jak cię pocieszyć i zmotywować. Wyrzucenie z siebie wszystkiego co leży na sercu oczyszcza umysł i sprawia, że odzyskujemy energię życiową, która w wychowaniu dziecka, (które daje nam w kość, budzi się co chwilę w nocy, skacze, biega, szaleje, ciągle mówi „nie”, pokazuje swoją indywidualność) jest niezwykle potrzebna.

Pozwól dziecku się wyszaleć.

Zabieraj maluszka na spacery i plac zabaw. Wybawi się tam, wyszaleje, spali energię i zmęczy. Dzięki temu w domu będzie spokojniejsze. A jednocześnie nauczy się relacji z innymi dzieci. Jeżeli wyjście z domu nie zmęczyło maluszka i dalej dokazuje, zainteresuj go zabawą. Weź kredki i farby, narysujecie coś razem, włącz muzykę, złap maluszka za ręce i zatańcz z nim trochę, zachęcaj do śpiewania. Podczas zabawy chwal swoje dziecko, mów, że pięknie tańczy i śpiewa, że wspaniale maluje. Buduj dobrą relację z dzieckiem i wychowuj na człowieka szczęśliwego, wartościowego i pewnego siebie. Dużo zabawy, śmiech i szczęście sprawią, że negatywne uczucia znikną a myśli, że masz dość swojego dziecka odejdą w zapomnienie.

Zobacz też: Jedno z mich dzieci kocham bardziej

Znajdź sobie pasję.

Najprawdopodobniej potrzebujesz jakiejś zmiany, odskoczni od codziennej rutyny i obowiązków. Najlepszym sposobem jest dodatkowe zajęcie i to takie, które sprawi ci radość. Jeżeli czujesz, że masz dosyć swojego dziecka, męża, domu i wszystkiego to idź na siłownię, poćwicz trochę, wyżyj się na worku treningowym. Zmęczysz się trochę, wyładujesz negatywną energię i złe emocje szybką cię opuszczą. Korzystaj z dobrodziejstw sportu. Bieganie, spacery, pływanie, jazda na rowerze naprawdę poprawiają humor i dodają chęci do życia.

Możesz także zając się rękodziełem i tworzyć biżuterię. Nie jest to takie trudne. Podstawowe akcesoria do tworzenia biżuterii kupisz w sklepach internetowych. Potrzebujesz łańcuszek, kawałek materiału, rzemyk, kółka, końcówki, zawieszki, zapięcia, koraliki, specjalne szczypce i klej.

Zobacz też: Jak nie krzyczeć na dziecko?

Jak stworzysz swoje pierwsze autorskie dzieło będziesz cieszyć się jak małe dziecko. Dodatkowo możesz na tym fachu zarobić. Jeżeli twoja praca będzie unikalna i niepowtarzalna na pewno znajdziesz grono zwolenników, którzy będą chcieli kupić od ciebie biżuterię. To jest tylko jeden z przykładów interesującej i rozwojowej pasji. Możesz także kupić maszynę i nauczyć się szycia. Projektowanie i szycie materiałowych serduszek, poduszek itp. sprawi, że po zakończonej pracy pojawi się na twojej twarzy uśmiech. Możesz też robić gadżety do pokoju dziecięcego, założyć bloga i pisać o macierzyństwie, nagrać film na YouTube o modzie lub urodzie i zarabiać na wyświetlaniu reklam. Możesz po prostu wszystko. Potrzebujesz tylko wsparcia ze strony rodziny aby na chwilę przejęli od ciebie obowiązek wychowywania dziecka.

Każda matka na pewno kocha swoje dziecko, a chwilowe uniesienia, które czasami są przyczyną niezbyt miłych słów i negatywnych myśli typu “mam dość dziecka” nie powinny przykrywać faktu, że bezwarunkowa miłość matki do dziecka jest najwyższym możliwym uczuciem na świecie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.